do kasy suma: 0,00 zł
Biuro obsługi klienta (22) 863-90-42 pn.-pt. godz. 8:00-16:00
Kontakt
Bentley Polska Sp. z o.o.

ul. Czereśniowa 98
02-456, Warszawa
woj. Mazowiecke

Tel: +48 22 863 90 42
Fax: +48 22 863 90 13
E-mail: sklep@bentley.pol.pl
NIP: 9511773647
Dlaczego warto zbudować ogrodzenie elektryczne dla zwierząt?

Zasada działania ogrodzenia elektrycznego (czasami zwane także pastuchem elektrycznym) polega na tym, ze w momencie zetknięcia się zwierzęcia z przewodem elektrycznym, przez jego ciało przebiega przepływ impulsów prądu.

Impulsy to charakteryzują się wysokim napięciem, jednak dzięki temu, że są krótkotrwałe, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia zwierząt. Wywołują jednak uczucie bólu, co powoduje odruchowe cofnięcie się zwierzęcia. W pierwszym okresie po zainstalowaniu ogrodzenia należy bacznie obserwować zachowanie zwierząt, gdyż dopóki nie nabiorą odruchu niedotykania przewodów, zdarzają się przypadki uszkodzenia ogrodzenia w wyniku płoszenia się zwierząt. Najbardziej wrażliwe na impulsy są konie. Zarzuty o szkodliwości impulsów elektrycznych są dyskusyjne, jednak zdecydowana większość zootechników nie dostrzega w tym rodzaju dyscyplinowania zwierząt żadnych zagrożeń dla ich zdrowia. Oczywiście pod warunkiem, że ogrodzenie jest właściwie wykonane i użytkowane, a impulsy są krótkotrwałe i mają bezpieczne parametry elektryczne.

Ogrodzenie elektryczne w porównaniu z tradycyjnym ogrodzeniem oferuje szereg korzyści:

1) Bezpieczeństwo zwierząt

Bezpieczna i skuteczna alternatywa do drutów kolczastych oraz wyplatanych ogrodzeń, które zapobiegają zranieniu zwierzęcia oraz dające ochronę przed intruzami i drapieżnikami.

2) Niskie koszta

Ogrodzenia elektryczne wymagają mniejszego nakładu pracy oraz materiałów od tradycyjnych ogrodzeń zbudowanych z drutu kolczastego itd. Zwierzęta powodują mniej uszkodzeń, gdyż zazwyczaj po pierwszym kontakcie nie podchodzą ponownie do ogrodzenia. Ważne jest, aby zainwestować w materiały o wysokiej jakości, co zapobiega powstawaniu problemów serwisowych i dłuższej żywotności ogrodzenia.

3) Łatwe w konstrukcji

Ogrodzenia elektryczne są proste do skonstruowania. Mogą zostać złożone w krótkim czasie oraz przy użyciu malej liczby narzędzi, co oszczędza twój czas oraz pieniądze.

4) Elastyczność

Wielkość oraz wygląd ogrodzenia może być bez problemu przerabiana dla różnych gatunków zwierząt. Tymczasowe ogrodzenia elektryczne oferują także szybkie i bezproblemowe przemieszczanie się wraz ze stadem.

5) Długa żywotność

Ogrodzenia elektryczne cechują się długą żywotnością. W przypadku stałych ogrodzeń elektrycznych nawet do 40 lat, w przypadku wykorzystania wysokiej jakości komponentów i materiałów.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl